Uprawnienia energetyczne – jak i gdzie je zdobyć?

Uprawnienia energetyczne – jak i gdzie je zdobyć?

uprawnienia energetycznefot. pixabay.com

Praca elektryka związana jest z montażem i naprawą instalacji elektrycznych. Wśród umiejętności, które powinna posiadać wykwalifikowana osoba, należy wymienić projektowanie instalacji elektrycznych, sieci oraz ich montaż zgodnie z dokumentacja techniczną, jak również przeprowadzanie konserwacji i napraw.

Aby pracować w tym zawodzie należy skończyć technikum lub studia, albo przystąpić do kursów zawodowych, które chętnie wybierane są przez osoby chcące zmienić pracę.

Uprawnienia energetyczne – SEP

Odpowiednie kwalifikacje zawodowe są potwierdzeniem zdobytych umiejętności. Przykładem mogą być uprawnienia energetyczne. SEP to skrót od Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Do tej organizacji należą nie tylko doświadczeni inżynierowie, ale również osoby dopiero rozpoczynające pracę w branży elektrycznej.

Celem większości elektryków to podnoszenie swoich kwalifikacji, dzięki którym możliwe jest uzyskanie odpowiednich uprawnień. Elektryk będzie mógł wykonywać poszczególne zadania w różnych warunkach, które wpływają na wynagrodzenie. 

Stowarzyszenie Elektryków Polski organizuje własne szkolenia i egzaminy. Oddziały tego stowarzyszenia występują w większych miastach w Polsce.